SÉRIE 2 - VŠE O CESTĚ A PRÁCI V ANGLII POD JEDNOU STŘECHOU

Přečti si další tipy z kategorie Před odjezdem do Anglie

Durhá série videí o cestě, práci a bydlení v Anglii. Vše, co potřebuješ vědět, najdeš právě tady.

1. VIDEO SÉRIE 2 

V tomto videu se dozvíš, proč je lepší bydlet se stejnou národností, jakou jsi ty. Dále si pak řekneme, že náhlý odjezd domů z Anglie je úplně v pořádku a proč to tak je. Důležitou věcí při cestě do Anglie je garance spokojenosti, kterou nabízíme jako jediní v Česku.

 

2. VIDEO SÉRIE 2

Po shlédnutí videa budeš expert na zařizování National Insurance Number k práci v Anglii. Dozvíš se, jak si ho zařídit, k čemu slouží a co vlastně NIN znamená. Napiš mi, jestli máš zájem naplánovat cestu do Anglie: Adam.wojnar@huradosveta.cz / huradosveta@huradosveta.cz

 

3. VIDEO SÉRIE 2

Velká Británie je oproti ostatním zemím včetně České republiky velmi obezřetná, komu otevře bankovní účet. Ačkoliv se zdá proces velmi jednoduchý, pro zahraniční pracovníky to může být skoro nepřekonatelný oříšek. Důvod? Žádná banka neotevře bankovní účet bez předložení dokladu o adrese (proof of address). Kdysi bylo možné účet otevřít na základě dobrého slova a bez doložení adresy na úředním dopise, to již neplatí. 
Úředním dopisem se rozumí:
Bankovní výpis s adresou bydliště ve Velké Británii
Účet o zaplacení plynu, elektriky, vody nebo TV
Dopis z místního úřadu, NIN nebo policie
Dopis od zaměstnavatele na hlavičkovém papíře

Naopak účet neotevřete na základě:
Pracovní smlouvy
Výplatní pásky
Nájemní smlouvy
Běžné účty jsou v Británii zdarma, tak jako výběry na přepážce a převody v rámci UK. Výjimkou mohou být účty od HSBC banky, které slouží pro studenty studující v Británii nebo pracovníky, kteří přijeli za účelem práce. Za účet se však platí 7 GBP měsíčně a smlouva se podepisuje na 12 měsíců.

 

4. VIDEO SÉRIE 2

Budeme se zabývat prací a penězi. Dozvíš se: - proč je dobrá nekvalifikovaná práce - jak spolehlivě práci najdeš - kde práci hledat - kolik si reálně odneseš domů na výplatu Odkaz na minimální mzdu v Británii (mění se každý rok) http://www.minimum-wage.co.uk/ Napiš mi, jestli máš zájem naplánovat cestu do Anglie: Adam.wojnar@huradosveta.cz / huradosveta@huradosveta.cz

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Před odjezdem do Anglie.

Naplánuj si cestu: