Jsi zde:  Huradosveta.cz > Blog


Každodenní rozhodnutí a osobní cíle

Přečti si další tipy z kategorie Blog

Teď začíná být doba, kdy zjišťujeme, že pro to, abychom udělali zásadnější změnu ve svém životě, nestačí pouze novoroční předsevzetí.

Vánoční volno je už jen matná vzpomínka a většina z nás zjišťuje, že se vrací nebo už dávno vrátila do starých vyjetých kolejí, kde jsme byli celý rok 2012.

Jestli jsme opravdu odhodlaní udělat změnu k lepšímu, kde vlastně začít? 
Odpověď se nachází v každodenním rozhodnutí a nejde o to, jestli je zrovna přelom roku nebo prostředek léta. Každý z nás si přeje, aby se měl lépe, to je naše přirozená vlastnost, ale je každý schopen podstoupit tu dřinu a učinit to realitou?

Netrapme se, jestli už nemáme to odhodlání a jiskru, kterou jsme měli, když jsme si dávali předsevzetí. Možná je to více náročné, než si člověk myslel. Možná, že propadáme jednomu z těchto důvodů, které brání v cestě za úspěchem.západ slunce

  1. Strach
  2. Cynismus
  3. Lenost
  4. Špatné návyky
  5. Arogance
  6. Zklamání

 

Tyto povahové rysy jsou nejrozšířenější překážky, proč se nám nedaří.

Kdo úspěšně bojoval proti kouření, zhubnul, přestali pít, vydělal více peněz nebo cokoli jiného chcete a vydrželo mu to, řekne jednoznačně, že ta zásadní změna je v myšlení

Správné myšlení je něco jako program, který nastartuje píli, vytrvalost a dovede nás až k vytouženému cíli. Nemůžeme vinit ostatní za naše nezdary, je to jen v nás samotných.

Dejte si takové “novoroční předsevzetí” třeba dnes, ale pouze takové, které si přejete ve vnitru duše vy sami, nedělejte to pro nikoho jiného, pouze pro sebe a myslete to opravdu vážně. Svůj výsledek si představte a pak noste všude v hlavě jako obrázek. Síla takové představy je enormní a snáze člověka dovede k cíli.

Jaká je vaše výmluva, důvod nebo cokoli jiného člověk viní za své nezdary? Dokážete to překonat? Já myslím, že ano!

  

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Blog.

Naplánuj si cestu: