Proč nechceme, aby se k nám lidi pořád vraceli

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Když se vracíš na jedno a to samé místo pořád dokola, znamená to, že jsi s největší pravděpodobností v kruhu, ze kterého se těžko samému vystupuje.

Člověk někdy potřebuje nakopnout. Zapřemýšlet nad tím, proč se v životě opakují jedny a ty samé věci, ty samé prožitky, ta samá práce, ten samý partner nebo to samé ubytování nebo vracení se k rodičům, je beze sporu tím nejlepším, jak z kruhu pomalu vyjít ven a otevřít se novým životním zkušenostem.

Zigmund Freud přišel díky svým psycho analýzám na tom, že člověk se bojí žít. Člověk se bojí prožívat nečekané věci a tudíž se vrací pořád na známá místa, aby předešel něčemu, co nečekal. To je ale škoda, když svět je plný nových věcí. Jen vystoupení z kruhu se člověk může pohnout dále v životě a zapomenout na minulost. Člověk potřebuje růst.

Když jsem přijel poprvé do Anglie v roce 2004 za prací do Manchesteru, byl jsem ubytovaný na jednom share housu. Pak jsem se odstěhoval a po půl roce se vrátil zase zpět.

Kdyby mi někdo v té době řekl, že mě tam nechce, byl bych naštvaný, ale ušetřil bych si 5 let svého života.

Nechce, abych se vracel zase zpět do toho samého domu, bydlet způsobem, jak jsem před nějakou dobou bydlel, určitě bych o tom zapřemýšlel a možná si ušetřil několik let života.

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: