Práce hodně a lidu málo. Najít si práci v Manchesteru je jenom otázkou času a aktivity

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Dle mého názoru mají Češi a Slováci v Manchesteru velice dobrou pověst, jelikož Angličané mají rádi pracovité a schopné lidi.

Parta na domě je dobrá. Začátky v Anglii znamenají odtučňovací kůru. Anglický dialekt je v Mancesteru těžký. Peníze lepší než doma.Já osobně jsem si našel práci v kuchyni, jako kitchen porter po velice krátké době a ještě spoustu dalších nabídek jsem byl nucen odmítnout, takže v tomhle ohledu se člověk cizím krajem nepolíben bát opravdu nemusí.

Je pravdou, že místní dialekt patří k těm obtížnějším, avšak lidé jsou o to shovívavější a nápomocnější novým obyvatelům Manchesteru. A kdybych měl zmínit jednou velkou výhodu, kterou pociťuji po půl roce intenzivního vstřebávání místního dialektu, tak všechny ostatní dialekty angličtiny mi již přijdou poměrně srozumitelné.

Anglie, není to nemožné. Zkušenosti Franty Hrdličky >>

Takže z toho plyne, že perfektní znalost angličtiny, není  zas tak velkou podmínkou při hledání práce v Anglii.

S prací jde ruku v ruce také finanční stránka věci. V tomto ohledu Anglie jasně vede nad Českou republikou. Já osobně jsem dokázal ušetřit z každé výplaty 50-60 % po odečtení všech životních nákladů, záleží samozřejmě na typu práce a šikovnosti člověka.

S ubytováním na domě jsem v celku spokojen, zvláště v poměru "cena-kvalita", dům je vybaven veškerým nezbytným vybavením, a nachází se poměrně blízko mé práce, takže problémy se zdlouhavým dojížděním odpadají.

Já jsem zvolil pro cestování do práce kolo, jelikož se mi jeví jako nejrychlejší dopravní prostředek ve městě plném aut a autobusů. Samozřejmě nemůžu opomenout jednu velkou výhodu, kterou pociťuje prakticky každý nově příchozí a to je "fitko zdarma" alespoň u mě to tak bylo.

Při kombinaci cestování do práce na kole a fyzické práci  u nás v kavárně šli kila dolů, a po půl roce jsem byl o více jak 10 kilogramů lehčí... takže v tomto ohledu můžu tuto zkušenost jenom doporučit :)

Anglie pro mne znamená angličtinu. Helena Minaříková a její zkušenost s Anglií zde >>

Důležitou součástí pro každého z nás je samozřejmě sociální život, což zahrnuje také spolubydlící na domě. Já si myslím, že parta na tom našem je vynikající viz. foto z vánoční hostiny. V mém volném čase jsem navštěvoval hodiny angličtiny na jazykové škole, avšak po čase jsem si našel soukromou učitelku, což beru určitě jako prospěšnou věc při výuce angličtiny.

Jinak jsem se také věnoval turistice v blízkém národním parku Peak District. Přiznávám, hory zde nejsou zas tak vysoké jako u nás, nebo na Slovensku, avšak zvídaví turista, si jistě najde to "své".

Co beru asi jako nejlepší věc za tu dobu, co zde žiju a pracuju, je poznávání nových lidí a kamarádu z celého světa, což jenom dokazuje, jak je Manchester kosmopolitní město.

Celkově beru spolupráci s agenturou "Hurádosvěta" jako pozitivní, určitě je dobré když má člověk zajištěné ubytování a někoho po ruce, kdo mu pomůže najít práci a vyřešit nějaké ty počáteční problémy, či ostychy z nového místa.

Hlavní věc, kterou si beru s sebou do života z Anglie, bude určitě poznání toho, že Češi jsou poměrně malý národ, avšak v šikovnosti, pracovitosti a nápaditosti nemají ve světě konkurenci, snad jenom kdyby jsme si trochu více věřili a uměli si říci za naši kvalitní práci adekvátní ohodnocení. Věřím, že jsme na dobré cestě :)

Z Manchesteru zdraví Martin Stach

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: