Pád letadla Germanwings: čtyři britské letecké společnosti mění bezpečnost v letadlech

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Po nehodě a pádu letadla německé společnosti, kde zahynulo 150 pasažérů, z toho tři Britové, letecké společnosti mění bezpečnost na palubě svých letadel.

letadlo v oblacíchTragédie se odehrála v úterý 24.3.2015 ve Francouzských Alpách. Nebudu se zde zabývat podrobnostmi zřícení letadla, každý v Evropě, kdo žije v moderní domácnosti, kde je televize, noviny, internet nebo rádio ví, co se stalo.

Letecké společnosti Monarch, easyJet, Virgin Atlantic and Thomas Cook mění bezpečnostní nařízení ve svých strojích, aby se podobná událost nemohla opakovat.

Ryanair, Jet2 a Flybe už zažádali, aby dva piloti byly vždy v kokpitu letadla, aby se nemohlo přihodit, že jeden zamkne dveře a navede letadlo třeba do skály.

Britští voliči mění názor a chtějí setrvat v EU >>

Dveře kokpitu letadel jsou velmi dobře zabezpečené a nedá se dovnitř dostat. Odolají dokonce granátu a střelbě. Jsou z pevného pancíře, který se horko těžko dá prorazit.

Létám mnoho krát za rok mezi Anglií a Českem, tato zpráva o pádu letadla mě docela rozhodila. Neumím si představit, že bych 8 minut byl na palubě letadla, plně při vědomí, viděl pilota jak se nemůže dostat do kabiny a letadlo se říto k zemi. Strašná představa.

Podrobnosti v angličtině zde

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: