Objevte levnou světovou kuchyni v Manchesteru

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Pikantní indické kari, mexické burritos nebo etiopský tatarák gored gored? Pokud jedete za prací do Manchesteru, zpestřete si pobyt občasnou gurmánskou výpravou. Pro Angličany už jsou totiž tato jídla asi tak exotická, jako je pro Čechy pizza.

A proto si můžete dopřát kulinářský zážitek, aniž byste museli sáhnout hluboko do kapsy.

Jak musím umět anglicky pro práci v Anglii >>

foodZkuste začít indickou kuchyní, která může mít podobu bufetové stravy s možností takeaway (odnést a sníst v klidu doma) anebo o trochu kvalitnějšího jídla s posezením v restauraci.  Ale obojí přitom může být velice chutné a přitom levné. Například restaurace This and That na Soap Street nabízí hlavní jídlo (rýže + 3 různé kari, s masem nebo bez) od 3.30 liber (115 Kč). Výhoda indické kuchyně je i to, že většina jídel nepálí jako čert, jako v některých jiných asijských kuchyních (Thajsko, Laos atp.).

Ale možná máte rádi pálivé. Tak co třeba zajít do mexické restaurace? Už od 4 liber (140 Kč) si můžete pochutnat v Pancho´s Burritos http://panchosburritos.co.uk na různých variantách plněných kukuřičných tortil – rýží, fazolemi, masem, salátem nebo kaktusem, navrch štědře polité kyselou smetanou a červenou salsou s možností extra pálivé varianty pro ty odvážnější.

Práce po týdnu, na angličtinu byl připraven >>

A ti nejodvážnější možná zkusí ještě větší  a o kapku dražší dobrodružství:  „tatarák“ ze syrového hovězího – etiopskou specialitu gored gored za 7 liber (240 Kč) v restauraci Habesha http://habesharestaurant.co.uk/.  Za vyzkoušení pak určitě stojí i autentická vietnamská kuchyně, se kterou se u nás setkáte jen zřídka,  a její vyhlášená nudlová polévka s masem (http://vnam.co.uk) nebo kuchyně arabská (Al Jazeera - http://www.yelp.co.uk/biz/al-jazeera-charcoal-manchester). Dobrou chuť!

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: