Nelegální imigranti propašování ven z Británie a pak zpět

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Imigranty ze zemí mimo EU by deportovala britská policie, proto volí cestu ze země a část z nich se vrací zase zpět.    

imigranti británieReportér BBC vystupoval jako jeden z imigrantů, aby celou situaci natočil. Mnoho z lidí, cestujících z Británie do Francie je z Londýna, konkrétně ze čtvrti Walthamstow, kde se reportér dohodl s pašeráky za £300. Uprchlíků bylo celkem 21.

Kolik je minimální mzda v Británii >>

Po nastoupení do nákladního vozu, kde již byla řada jiných imigrantů z Birminghamu a Manchesteru, řidič chtěl dalších 100 EUR. Po té vůz vyjel směr do přístavu Dover, aby přejel hranice do Francie. Imigranti pocházejí z Indie, Pákistánu a Afganistánu.

Britské školství, základní rozdělení >>

Část utečenců jede do Belgie, někteří zůstávají ve Francii, někteří pokračují do Itálie a část se vrací zpět do Británie. Cena za převoz zpět je £1200, tedy čtyři krát vyšší.

Nelegální imigranti se tímto způsobem vyhnou deportaci do své země původu. V Británii by byli deportováni ihned a až doma by mohli žádat o víza, což se jim nelíbí. V Itálii a řadě jiných evropských zemí to však funguje jinak.

Britové od 8.4. posilují veškeré hranice své země. Situace s nelegálními uprchlíky je neudržitelná a je to opravdová hrozba pro britskou vládu, na kterou tlačí média, ze dělá málo pro to, aby hlídala hranice své země.

Celý článek zde

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: