Jak se nakupuje nemovitost v Anglii, díl třetí, práce pokračují (aktualizováno - práce dokončeny)

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

K rekonstrukci jsem přistupoval opatrně, především co se ceny týká. S pracovníkami jsme si udali datum, do kdy musí být práce dokončeny, a fixní cenu jsme si stanovili před zahájením prací. 

Nyní by mě nemělo nic velkého překvapit. 

 

Mám udělaný podrobný seznam všech možných závad, stál 300 liber a zhotovila ho specializovaná agentura. Tento průzkum však není povinný pro hypotéku, je to jen má volba, protože si chci být jistý, že nemovitost neskrývá žádné velké závady.foto01

K mému úžasu mi cenu rekonstrukce odhadli slovenští pracovníci mnohem dráž, než anglický pracovník, jehož práci jsem si mohl prohlédnout na jiném domě a který mi byl doporučen. Takže jsem nenajímal nějakého mazala, za které jsou Angličané mnohdy bráni. Kompletní vytapetování, strhnutí starých tapet, oprava stěn, malování a výměna komplet všech koberců nepřesáhne 3 týdny.foto02

Práce sotva začaly, takže nevím, jestli jsem se s „mazalem“ neukvapil a nešetřím na nesprávném místě.

Tyto obrázky dokládají opravdu solidní práci místních pracovníků, se kterou jsem spokojený. Srovnejte obrázky z prvního dílu a uvidíte markatní rozdíl.

Úpravy na domě jsou dokončeny načas. Podlahy opravené, koberce položené, staré tapety seškrábané a nově natřené. Vše dostalo čerstvý vzhled. V kuchyni jsou také vyměněny spotřebiče a může se začít skládat nábytek.

Jestli tohle bere někdo jako návod, tak musím zmínit nezbytnou kontrolu plynu a elektřiny odborníkem a provedení testu bojleru, který stojí 60 liber a provádí se každý rok. Jestli se chystáte použít nemovitost k pronájmu, pak test bojleru a vystavení certifikátu je absolutně nezbytné, je to dáno zákonem.foto03

Tyto nutné úpravy trvaly přibližně 3 týdny, ale daly by se zvládnout rychleji. Celková cena těchto nezbytných úprav se vlezla do 8 000 liber.  

Tímto musím také pochválit práci britských pracovníků, ke kterým jsem ze začátku neměl tak velkou důvěru, vzhledem k tomu, co kolují za zvěsti o jejich práci. Jsem maximálně spokojen z jejich prací na tomto domě.


 

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: