Jsi zde:  Huradosveta.cz > Blog


Londýn-finanční centrum světa a hlavní město Evropy

Přečti si další tipy z kategorie Blog

Londýn je největší finanční centrum v celé Evropě a po New Yorku největší na světě a je také označován za hlavní město Evropy.

V Londýně se uskuteční nejvíce mezinárodních telefonních hovorů na světě, londýnskou City proteče 46,7% globálního HDP, to je$1.85 miliard (globální HDB = všechny transakce na světě ve všech měnách a ve všech zemích). Britská libra je čtvrtou nejvíce obchodovanou měnou světa.Canary Wharf v noci

Londýnská the City, také známá pod jménem Square Mile, finanční centrum, zaměstnává přes 300 000 lidí (the City má pouze 7 300 trvalých obyvatel). Sídlí zde 500 bank a co do rozlohy je Londýně největším městem celé Evropké Unie, kde podle výsledku ze sčítání lidu v roce 2012 žilo 8 308 369 obyvatel, to je 13,5% z celé populace Velké Británie.telefonní budky a double decker Londýn

Druhým nejvýznamnějším finančním centrem Londýna je Canary Wharf, které má 90 000 zaměstnanců. Jde o velmi malé území (1,3 km2), jen pro srovnání,  město Karviná má 57 km2 a počet obyvatel kolem 57 000.

Jestliže se chystáte do Británie na nákupy, jako turisté nebo třeba za prací, navštivte Londýn.Canary Wharf HSBC Tower

Jestliže vás Londýn učaruje a zůstanete tam pracovat, pak hodinové výdělky na pomocných pracovních pozicích srovnatelné, ne-li shodné, se mzdami v jiných městech, ale ubytování a městská hromadná doprava je tam mnohem dražší. Minimální mzda je všude na území Británie shodná.

Proto možná stojí za zvážení pro práci jiná města v Británii mimo Londýn. Londýn je úžasné město, plné nejen finančních center a prosklených budov, ale bohaté na kulturní památky, nákupní centra, restaurace a v neposlední řadě červené double deckery a telefonní budky. Doporučuji ho určitě navštívit.

 

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Blog.

Naplánuj si cestu: