Kolik stojí volání na tuzemské mobilní číslo, když je jeho majitel zrovna v zahraničí?

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Často se mi stává, že mi volají Češi do zahraničí. Jde o volání na mé české mobilní telefonní číslo, ale volající netuší, že se nacházím v zahraničí.

mobil v zahraničíČasto se mi stává, že mi volají Češi do zahraničí. Jde o volání na mé české mobilní telefonní číslo, ale volající netuší, že se nacházím v zahraničí.

Roaming příchozího hovoru

"divně to vyzvání". Vždycky vysvětluju, že nezáleží na tom, jestli jsem v České Republice, v Anglii nebo třeba na druhé straně světa.

Je jedno, kde se číslo nachází.

Změnit poskytovatelé energií nebo nezměnit? Důvěra se nevyplácí >>

Kdo platí a za co

Ten, kdo volá české číslo, nemůže tušit, kde se zrovna jeho majitel potlouká a proto platí vždy pouze cenu svého obvyklého volání po ČR.

Jestli máš poušál se spoustou volných minut a budeš mi volat na české mobilní telefonní číslo, nebudeš platit nic navíc (pokud nemáš vyčerpané volné minuty nebo jiná omezení, která platí po ČR).

V tomto případě budu pouze já, příjemce hovoru v zahraničí, platit částku za příchozí hovor v zahraničí podle roamingových cen mého operátora.

Odpovídá tisková mluvčí T-Mobile Martina Kemrová: “Pokud zákazník volá na české číslo, které se pohybuje v  zahraničí, zahraniční náklady nese volaný účastník formou příchozího hovoru v  roamingu. Volající platí pouze domácí hovor, nemůže tušit, že se dané číslo pohybuje v  zahraničí.”

Stejné je to i u zbývajících operátorů. Výše zmíněný technik se tedy hrozil zcela zbytečně.

Celý článek zde >>

Takže žádné strachy, když se rozhodneš zavolat a nejsi si jistý nebo jistá, kde se dotyčná osoba zrovna nachází, nebudeš platit nic navíc.

Nebylo to u nás nikdy jinak snad od začátku mobilních telefonů v tuzemsku (nebo co si já pamatuju a je to už řádka let).

Nevím, odkud se proto pořád berou tyto obavy. Takže volat mi můžeš i když to bude "divně" vyzvánět :-)

Anglie šla v tom ještě dále

Když budeš mít anglické telefonní číslo a budeš se nacházet na území jakéhokoliv státu EU, nebudeš platit nic za příchozí hovory v roumingu, jak to stále platí u tuzemských (českých) operátorů. Bohužel tento komfort k nám do Čech ještě nedorazil a musíme si na tuto „vychytávku“ ještě dlouho počkat.

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: