Jsi zde:  Huradosveta.cz > Blog


Kniha týdne - co čtu a proč ty bys měl začít taky

Přečti si další tipy z kategorie Blog

Komenský jednou řekl: „S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole.“

Pokud chceš žít dobrý a kvalitní život (neznám nikoho, kdo by nechtěl), měl bys nebo měla bys číst knihy. Nikoliv časopisy nebo zprávy na internetu.

Komenský

Filozof Seneca napsal, že lidstvo posouvá staletími akumulovaná moudrost. Dnešní vymoženosti, technika, auta, domy, cesta na měsíc, letecká doprava, prostě vše, co dnes bereme jako samozřejmost, kdysi nebylo možné.

Evropa se mění. Nenávist a strach nikam nevedou >>

Kniha je velmi podceňovaným nástrojem k předání moudrosti. Spoléháme se pouze na internet a data, která tam mohl dát kdokoliv. Neptáme se na jejich správnost. Správnost a úplnost je na internetu velmi špatná. Dnes je každý autor nebo expert a to je ten problém.

historie Huradosveta.cz Adam WojnarProto čtu knihy v množství přibližně 100 kusů ročně. To je skoro dvě za týden. Věřím ve zkušenosti předešlých generací a moudrost těch nejslavnějších autorů.

Nečtu tímto tempem pořád. Ještě před pár lety jsem na knihu ani nesáhl. Začal jsem pomalu. Jednu za dva měsíce pak za měsíc a pak za týden. Nestalo se to přes noc. Vše, co čtu, se snažím aplikovat v praxi. Jak v podnikání, tak v osobním životě a hodně mě to baví. Postavilo to můj život vzhůru nohama. Navíc čím více člověk čte, tím více dokáže měnit své okolí k lepšímu, pomáhat druhým. 

"Knihy nejsou levné. Utratím tisíce a tísicíe Kč ročně. Je to ale ta nejlepší investice, jakou jsem kdy udělal. Zapomeň na zlato, nemovitosti, akcie. Vzdělání se ti vrátí vždycky několikanásbně. Ukaž mi investici, která se tomu vyrovná a vždy funguje!"

Kolik knih přečteš ty za rok?

Nečtu fikce. Zabývám se především filozofií, historií, politikou, technikou, financemi, byznysem, fakty a vědou. A ty bys měl také, pokud chceš žít dobrý a kvalitní život.

Adam Wojnar 

 

 

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Blog.

Naplánuj si cestu: