Jsi zde:  Huradosveta.cz > Blog


Jazykovky.cz - místo pro výběr jazykového kurzu

Přečti si další tipy z kategorie Blog

Bez jazyků se v dnešní době neobejdete. S výukou se začíná už v mateřské školce a jazyky vás provází prakticky celým životem. Berte svoji jazykovou vybavenost jako velké plus a pracujte na svých schopnostech i po skončení školní docházky.

jazyky studium angličtinaKdyž vám znalosti nestačí

 

“Dokončil jsem vysokou školu a chtěl jsem se ucházet o práci,” popisuje svoji situaci Vítek z Brna. “Psal jsem na několik zajímavých pozic, ale všude chtěli lepší angličtinu, než jsem v té době měl. Tak jsem se začal zajímat o nějaké jazykové kurzy. S mojí anglinou to fakt nešlo. Musel jsem s tím něco udělat a hledal jsem jazykové kurzy. Portál Jazykovky.cz mi hodně pomohl zorientovat se v cenách a nabídce kurzů a vybrat si jazykovou školu podle doporučení studentů. ” říká dále Vítek.

Na internetu je velké množství jazykových škol, které nabízejí kurzy různých jazyků. Nabídka je opravdu široká, ale co když se vám nechce procházet všechny jednotlivé jazykové školy? Existuje místo, kde jsou všechny školy na jednom místě? Ano! Zkuste portál Jazykovky.cz.

Stačí si jenom vybrat

 

Dnes se vyučuje několik druhů kurzů. Nejběžnější jsou kurzy docházkové, kam studenti jednou nebo vícekrát týdně pravidelně docházejí. Výuka probíhá ve skupince studentů v pravidelných hodinách a předem určené období. Pro pracující nebo jinak časově vytížené žáky jsou ideální individuální kurzy, které se naplno přizpůsobí potřebám žáka.

Výuka může probíhat i mimo učebnu a je tak pro studenta často atraktivnější. Výuku může objednat i přímo zaměstnavatel ve formě firemních jazykových kurzů. Ty se orientují na pracovní problematiku a mohou probíhat ve skupině zaměstnanců nebo jednotlivě. Často probíhají na pracovišti.

Jak vybrat dobrou jazykovou školu

 

  1. Motivace - nejdůležitější předpoklad úspěchu.
  2. Návštěva školy - soustřeďte se na vybavení školy a atmosféru v kurzech.
  3. Vyberte si předem lektora - ze seznamu lektorů jazyků si vyberte toho, který je dobře hodnocen a z popisu se vám zdá, že vám bude sedět i osobnostně. Pokud jste na jazyky pomalejší, zvolte trpělivější povahu, ať nejste při výuce ve stresu. Veselí extroverti ať volí akčního energického lektora, aby se v kurzu nenudili. Následně se přijďte na lektora podívat do ukázkové hodiny.
  4. Ptejte se bývalých studentů - přečtěte si zkušenosti studentů s jazykovou školou zprostředkované na nezávislém portálu. Školu s málo referencemi nebo bez nich raději vynechejte. Není proč riskovat; pokud si můžete vybrat.
  5. Udělejte si rozřazovací test - důležité je zapadnout do správné pokročilostní skupiny, pokud nestudujete individuálně. Školy se předem zeptejte, zda je možné skupinu vyměnit.
  6. Obchodní podmínky školy - dobře si přečtěte obchodní podmínky, abyste věděli, jestli máte třeba nárok na vrácení části kurzovného, pokud dlouhodobě onemocníte nebo změníte zaměstnání. 

 

Studentka Alena má s hledáním kurzů také svoje zkušenosti: “Byla jsem v druháku na vejšce a chtěla vyrazit někam za hranice. Jenže moje angličtina byla dost špatná, nikdy jsem se jí nějak nevěnovala pořádně,” popisuje studentka. “Narazila jsem na internetu na portál Jazykovky.cz.

Hned na titulce jsem si zadala o jaké kurzy mám zájem, v jakém chci studovat městě a že to potřebuju super rychle a bylo to. Vyjela mi celá stránka jazykových kurzů v Praze a já mohla jenom vybírat. Na cestování jsem se stihla připravit v intenzivním kurzu a léto jsem si parádně užila,” dokončuje Alena.

 

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Blog.

Naplánuj si cestu: