Jsi zde:  Huradosveta.cz > Blog


Videoblog: Dotaz - Jaké osobní doklady vzít sebou do Británie?

Přečti si další tipy z kategorie Blog

Jaké doklady si vzít sebou při cestě do Velké Británie? Cestovní pas je minimum, pozor na dobu platnosti. Více v tomto videu.

Osobní doklady, cestovní pas, občanský prlkaz, řidičský průkaz a rodný list

Zkontrolujte si pas, jestli má platnost alespoň 12 měsíců od doby, kdy
překročíte hranice s Británií.
Někteří úředníci vyžadují platnost dokladu na dobu minimálně jednoho roku. OP nebo řidičský průkaz stačí k volnému pohybu po EU, ale už nemusí vždy pouze jeden doklad stačit k otevření účtu v bance, vyřízení náležitosti na Úřadu práce v Británii, nebo třeba zaměstnavatel bude uznávat neprávem pouze cestovní pas, protože v Británii se s ničím jiným nikdy nesetkal. 

Tip:

Osobní doklady, kterými se budete prokazovat, by měly mít platnost delší než jeden rok, úředník to může vyžadovat, obzvlášt když smlouva, kterou budete podepisovat, bude mít datum ukončení po skončení platnosti předložených dokladů. 

Rodný list

Můžete si jej vzít s sebou, ale není to nutné. Při vyřizování NINo (National Insurance Number) ho může úředník chtít. Když ho předložíte, zajistíte tak plynulý chod celého vyřizování a ušetříte si otázku od úředníka navíc. Mockrát jsem se nesetkal s tím, že by úředník vyžadoval rodný list. Pro vyřízení všech nezbytných náležitostí v Británii není zapotřebí.

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Blog.

Naplánuj si cestu: