Jaké doklady si vzít sebou do Velké Británie a National Insurance Number, jak na to

Přečti si další tipy z kategorie Před odjezdem do Anglie

V EU se dá cestovat třeba jen na Občanský Průkaz, ale pokud jde o vyřizování formalit na úřadech nebo v bance, pak pouze jeden doklad totožnosti nestačí.

Tyto tipy připravujeme podle našich zkušeností s hledáním práce v Manchesteru.

V EU se dá cestovat třeba jen na Občanský Průkaz, ale pokud jde o vyřizování formalit na úřadech nebo v bance, pak pouze jeden doklad totožnosti nestačí. V bance je nutné předložit OP, cestovní pas a někdy i řidičský průkaz, jestli jsi jeho držitelem.

Čím více dokladů, tím lépe. Všechny doklady pak nesmí mít dobu platnosti kratší než 12 měsíců. Pro vyřizování úředních záležitostí se může hodit i rodný list nebo oddací list.
Je nutné brát v úvahu, že nemáš v dané zemi žádnou minulost a na začátek může být také obtížné prokázat i to, kde bydlíš. Ve Velké Británii neslouží nájemní smlouva jako doklad o prokázání adresy, nutné jsou účty, výpisy z banky nebo úřední dopis. Proto první doklad by měl sloužit pozvánka na NINo (National Insurance Number) nebo přímo dopis s tímto číslem.

Výpisy z účtu z domova také mohou pomoct. Jestli uvažuješ o koupi vlastního dopravního prostředku, zažádej na své pojišťovně o vydání historie o řízení, který si nechej přeložit. Tento doklad pak může mít za následek výrazné snížení povinného pojištění.

Jestli budeš pracovat ve specializovaném oboru, pak nezapomeň na výuční list, diplom apod. nebo doporučení z předešlých zaměstnání. Jestli budeš pracovat jako nekvalifikovaná síla, pak tyto náležitosti zřejmě nebudeš potřebovat.

Pro shrnutí: občanský průkaz, cestovní pas, řidičský průkaz, rodný list, oddací list, výpisy z účtu, přeložené doporučení, doklad o vzdělání

Další tipy jsou v našem bezplatném e-mailovém kurzu. S dotazy nás také můžete kontaktovat.

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Před odjezdem do Anglie.

Naplánuj si cestu: