Jak je to opravdu se životem v Anglii (jen pro silné duše)

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Hodně lidí se mě ptá, jak je to s životem v Anglii. Jsi tam už tak dlouho, tak to musí být fajn, že……… ………připrav se na problémy……hodně problémů…….. Připrav se na pocit úzkosti, obav z další probdělé noci, že nemáš ještě práci. Připrav se na stres z nedostatku peněz a neútulných pokojů, kde fouká kolem oken. Připrav se na osobní problémy s novými lidmi na domě kolem sebe, kterým budeš ukradený. Nikdo v Anglii na tebe nečeká. 

život v Anglii je těžkýČeká tě tam jen těžká práce. Jestli nemáš rád těžkou práci, zůstaň doma. Čeká tě těžší práce, než jsi zvyklí z domů. Nikomu nebudeš rozumět a to ti způsobí velké stresy, které jsi ještě nezažil. Bude to těžší, než si teď dokážeš představit. Nezažil jsi to ještě.

Jenomže potom se ti nebude chtít domů. Jakmile to překonáš, budeš na sebe hrdý, že jsi něco ve svém životě důležitého dokázal. 

Obávám se života v luxusu, který může nastat už zítra. Obávám se prudkého zlepšení ekonomické situace, které se teď odehrává. Obávám se náhlých zlepšení bez svého zapřičinění a zkratek před.... >>

Po pravdě? Bude to jen první velká věc, kterou musíš v Anglii překonat. Prvním měsícem to teprve začíná. Za nedlouho přijdou jiné problémy. Čím déle tam budeš, tím více ti budou vadit kulturní rozdíly. Uběhne rok a bude ti vadit, že se nemůžeš probojovat v práci dále, jak sis představoval. Peníze budou pořád o ničem. Angličtina ti ještě vůbec nepůjde, jak ti řekli v kurzu a peněz bude méně, než se tvý kámoši z Anglie chlubili na svých FB profilech. Kecali ti. Nikdo ti neřekl, jaké to opravdu je. Řešení problémů totiž nezní sexy, proto se ti nikdo nepochlubil.

Bude tě štvát počasí, nebudeš moct lyžovat. Pláštěnku budeš tahat i když půjdeš vynést koš před dům. V moři se neokoupeš. Na pláži se neopálíš. Na kole si zajezdíš, jen když budeš mít silné a svalnaté nohy a nebude ti vadit voda v obličeji. 

Je těžké se zorientovat v cizí zemi. Mluví se tam jiným jazykem. Je těžké žít v zemi, kde neznáš živou duši. Rodinu a přátele necháš doma. Před cestou do Anglie si neuvědomíš, jak budou vypadat první dny a týdny po příjezdu.... >>

Tomu se říká život. Žít znamená trpět. Přežít znamená najít smysl v tom utrpení. Jakmile si najdeš smysl snášet všechny ty těžkosti, budeš na sebe pyšný, jako nikdy nikdo na tebe v životě pyšný nebyl. Teprv teď tě život začne pořádně bavit! 

Jak ti potom někdo řekne, že život v Anglii musí být pro tebe super, jen se usměješ. Nebudeš nic vysvětlovat. Nikdo to nepochopení, jestli to sám nezažil. Poklepeš ho po rameni a řekneš, jdi do toho. Změní tě to.

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: