Jsi zde:  Huradosveta.cz > Au-pair


Jak hledat práci au-pair

Přečti si další tipy z kategorie Au-pair

Zřejmě nejvíce rozšířenou možností, jak hledat au-pair pobyty, je využití některých z agentur, které tuto službu nabízejí.

Práci au-pair Hurá do Světa nenabízí. Ovšem nabízíme přehled informací, které každému, kdo chce takto vycestovat do Británie, mohou být velkým přínosem.  

Dívky vyjíždějí pracovat jako pomoc do domácnosti k rodinám. Starají se o malé děti

Našim zákazníkům pomáháme najít práci v Anglii. Tyto tipy připravujeme na základě našich více než 7 let zkušeností. 

Nyní zpět k au-pair pobytům a co vše to obnáší

Zřejmě nejvíce rozšířenou možností, jak hledat au-pair pobyty, je využití některých z agentur, které tuto službu nabízejí.

U většiny z nich se hradí poplatek za nalezení rodiny a za všechny administrativní procedury. Agentura, která rodinu hledá například ve Velké Británii, by měla být součástí Britské asociace sdružující au-pair agentury BAPAA a u mezinárodní agentury IAPA.

Tato asociace dohlíží na dodržování standardů v rodinách a také agenturách. Jedním ze standardů je zajištění výměny hostitelské rodiny, jestli dojde k neshodám a to zdarma. Dohlíží také na odpracované hodiny a kapesné, které au-pair za svou práci dostává.
Au-pair bývají především děvčata. Důvodem je zřejmě fakt, že kluci nemají zřejmě vztah k hlídání malých dětí a úklidu domácnosti. Ve výjimečných případech může rodina nabídnout au-pair pobyt i klukovi, ale půjde především o práce jako sekání trávníku, vyzvednutí dětí ve škole, nákup, mytí aut apod.

Výhody agentury

  • Standard poskytovaných služeb
  • Výměna rodiny, většinou bezplatně
  • V případě komplikací se můžeš na někoho obrátit

Nevýhody

    • Poplatek za vyřízení pobytu
    • Čekací doba
    • Věkové omezení

Jestli chceš vynechat pomoc české agentury a ušetřit za poplatek, můžeš se přímo obrátit na agenturu v daném místě, kde chceš vycestovat. Anglické agentury ti najdou hostitelskou rodinu většinou zdarma a registrace u BAPAA bývá standard. 

Další možnosti je hledat si rodino přímo na vlastní pěst. Riziko, že narazíš na špatnou rodinu je však větší, protože rodiny nejsou prověřené a musíš se spolehnout pouze na telefonní rozhovor nebo doporučení předešlých au-pair, jestli jsou tyto reference k dispozici. Agentury a servery, kde si můžeš najít rodinu sama:

 

Pokud chceš pomoci s hledáním práce

přihlaš se do našeho bezplatného e-mailového kurzu

nebo nás kontaktuj ještě dnes

       .

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Au-pair.

Naplánuj si cestu: