Iluze Britů: každý čtvrtý je přistěhovalec, každý pátý muslim

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Mimo realitu žije většina Britů. V průměru si myslí, že v Británii žije už 24 % imigrantů a 21 % muslimů. Skutečnost ale dává úplně jiná čísla: cizí národnosti je zhruba každý osmý obyvatel Británie a muslim dokonce jen každý dvacátý. 

Pak se není čemu divit, že řada Britů ani neví, kde leží Česko. Že by někde u moře?

Jak ti pomůžeme s prací v Anglii >>union british flag

Nedávný průzkum agentury Ipsos MORI přinesl opravdu překvapivá data. Ve čtrnácti zemích se ptal na představy lidí o jejich zemi.

Britové si například mysleli, že každá šestá dívka porodí před svými devatenáctými narozeninami, ovšem realita je mnohem méně pesimistická (týká se jen 3 % dívek). Podobně jsou na tom právě s představami o imigraci.

Kupodivu se domnívají, že imigrantů je dokonce dvakrát více než ve skutečnosti. Také mají celkem zkreslenou představu o tom, kolik Britů se hlásí ke křesťanství – ačkoliv jich je slušná nadpoloviční většina, počítají s méně než 40%.

Policie trápí řidiče na cizích značkách v UK >>people in Chester

Pak se není čemu divit, když se běžného Brita zeptáte, co ví o Česku. Nedivte se, když ani nebude vědět, kde Česko leží a jestli vůbec patří do EU (jak ukázal průzkum agentury CzechTourism).

A nezavrhněte ho, když si splete Česko a Čečensko. Ti osvícenější si pak přeci jen vzpomenou na Prahu jako na bezvadné místo, kam se jezdí pařit. Britové se ovšem ve své neznalosti rozumně hájí – po dlouhá staletí se jako ostrovní země pohodlně obešli bez jakékoliv znalosti zbytku světa, tj. všeho na východ od Francie.

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: