Fotbalový klub Manchester City staví novou tribunu, aby vylepšil atmosféru

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Cílem vedení Etihad Stadium v Manchesteru je samozřejmě navýšení kapacity, ale nejen to. Vedení chce dosáhnout akustického vylepšení stadiónu. 

etihad stadiumJakmile na protější tribuně bude domácí „kotel“ zpívat, nová tribuna má za úkol vylepšit zvuk, atmosféru a celkový dojem ze zápasu.

Po dostavení nových sedadel, celkem 6 tisíc, bude mít stadión kapacitu přes 55 tisíc diváků. Už dnes klub zaznamenává, že na lístky je tlačenka a okolo 7 až 8 tisíc fanoušků čeká na nová sedadla v pořadníku. Stavba je v plném proudu, ale není znám datum dokončení.

Jak se zdaní váš příjem v Anglii? Daně přehledně >>

Město Manchesteru už nyní schválilo možnost dalšího navýšení kapacity stadiónu a to na celkovou kapacitu převyšující 60 tisíc diváků.

Na Etihad Stadium jsem byl několikrát, atmosféru má výbornou, ale musím říct, že Manchester United je na tom znatelně lépe. Důvodem je, že United má strmé tribuny a celý prostor je tam menší než na City.

Tím pádem se zvuk lépe odráží a vypadá to vždy, že je úplně narváno. Koneckonců kapacita United je stále vyšší přibližně o 20 tisíc diváků. Nejsem fotbalový nadšenec, takže hodnotím čistě jen své dojmy, když jsem navštívil oba stadiony.

Celý článek v angličtině zde

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: