Co zařídit v bance, na poště a u doktora při cestě do Anglie

Přečti si další tipy z kategorie Před odjezdem do Anglie

I když to zní nezvykle, je na místě ohlásit svůj odjezd ve své bance. Nenechávej na poslední chvíli preventivní prohlídku u zubaře nebo jiného lékaře.

Naše doporučení vychází ze zkušeností, které máme s hledáním zaměstnání v Anglii.

I když to zní nezvykle, je na místě ohlásit svůj odjezd ve své bance. Součástí tvé kreditní karty může být i cestovní pojištění, na které jsi dávno zapomněl/a. V některých případech se stává, že ochranný systém bankovních karet vyhodnotí transakci kartou v cizí zemi jako „neobvyklou“ a může dojít k blokaci karty. To má za následek, že si nevybereš žádné peníze z bankomatu a ani nezaplatíš v obchodě.

Za těchto okolností se musíš spojit se svou bankou a nahlásit tuto skutečnost. Nestává se to často, ale za to jde o velmi nepříjemnou věc, která se může prodražit formou drahých zahraničních telefonátů. Když budeš cestovat třeba jen na dovolenou z Velké Británie, pak je také na místě ohlásit svůj pohyb tamní bance. Některé banky to nabízejí přímo položkou v internetovém bankovnictví.

Pro styk s poštou si vyber osobu, které můžeš svěřit plnou moc a tím i převzetí různých důležitých psaní. Česká Pošta však ani na základě plné moci nepředá zásilku, která je určena do vlastních rukou. Za zvážení také stojí přesměrování veškeré korespondence na jinou adresu, jde o položku ve výši do 200,- Kč na měsíc.

Nenechávej na poslední chvíli preventivní prohlídku u zubaře nebo jiného lékaře. Předejdeš tak odložení cesty, protože se najednou objevily komplikace se zubem a je nutné více krát navštívit zubaře. Ve Velké Británii je také státní zdravotní systém, ale trvá mnohem déle, než se dostaneš ke specialistovi, když nejde o akutní zákrok. Svou roli může hrát také jazyková bariéra a neznalost tamního prostředí.

Další informace najdeš v e-mailovém kurzu, který je zdarma nebo nás kontaktuj.

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Před odjezdem do Anglie.

Naplánuj si cestu: