Dnešní Manchester. Město, jak ho neznáš

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Město Manchester se nachází v oblasti North West a patří velikostí své ekonomiky na třetí místo v Británii. Bydlí zde 514,417 obyvatel, jen co se týče města Manchester, tedy Manchester metropolitan borough. 

Větší Manchester (Greater Manchester) má 2.55mil obyvatel. Město má naštěstí mezinárodní letiště, kde létají nízkonákladové letecké společnosti, například Jet2, EasyJet a Ryanair (lety z Polského Krakova). Letiště je velký pomocník pro ty, kdo do Anglie lítají za prací pravidelně.Manchester china town

Už dávno není Manchester známý svými továrnami, dílnami na výrobu látek, oblečení nebo překladištěm na uhlí. Dnes je město plné muzeí, je moderní a známé spíše díky fotbalu, hudbě, nočnímu životu, nakupování, národním prakům poblíž města a univerzitám.

V Anglii si můžeš vydělat i s minimální mzdou 4x více než u nás>>

Manchester si také zakládá na technologiích ve světě informačních technologií a vývoje. Sídlí zde BBC a ITV (program Granada TV). Média se na zdejších VŠ také vyučují.

knihovna Manchester libraryKdyž procházím městem, vzpomenu si na své začátky v Anglii.

Nejde si také nevšimnout spousty cizinců, kteří město navštěvují, zejména studenti z Asie. Celkově je na všech třech univerzitách okolo 76tis studentů. Jen pro srovnání, na VŠ v celé České Republice je okolo 200tis studentů.

Mám město rád už jen pro svou národnostní rozmanitost, rychlejší životní styl a pořád se tady něco děje, koncerty, sportovní zápasy nebo jiné akce.

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: