Digitální město - The Sharp Project
Digitální svět zažívá opravdový boom. Je to jen nafouknutá bublina nebo jde o opravdovou revoluci?
Manchester jde s digitální dobou 21. století a má vysoké ambice a chce se stát v roce 2020 velmocí v digitálním světě.
Město proinvestovalo milióny liber na výstavbu a podporu nových technologií. Nyní přilákalo velkého investora a lídra v této oblasti, aby zde založil své Evropské headquorter pro 3D design a tím vytvoří pracovní místa pro 240 lidí.
Tato nová výstavby navazuje na stávající velký úspěch, který přinesl do oblasti 287 pracovních míst a od svého počátku je zaplněn ze 75 procent.
Manchester máme všichni zafixovaný jako industriální město. Už dávno to tak není a poslední tečku tomu dodalo oficiální uzavření přístavu v Salford Quays v polovině 90. let minulého století. The Sharp Project dává městu úplně novou perspektivu a je ukázkou toho, že je to město ambiciózní, inovativní a jde s dobou.
Radnice města pochopila, že v informační době to ani jinak nejde, bude-li chtít město stále lákat turisty, investory, nové studenty a v těchto oblastech se také postavit světovým velmocím jako Londýn, Paříž, New York nebo Singapur. V Manchesteru jsou tři univerzity a Manchester byl zvolen mezi 10 nejlepších míst, kam se podívat v Británii o volném čase.
Je velká škoda, že v Čechách novým technologiím nevěnujeme tolik prostoru a financí, jak je tomu ve světě. Navíc Česká Republika se může pyšnit spoustou kvalitních vysokých škol se zaměřením na nové technologie digitálního věku, které produkují mnoho žádaných kapacit. Tím bohužel dochází k odlivu těchto talentů do zahraničí.
Líbí se ti článek? Podpoř nás:
Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Blog.