Jsi zde:  Huradosveta.cz > Blog


Británie mezi 5 nejlepšími zeměmi světa

Přečti si další tipy z kategorie Blog

Jste rozvíjející se firma a díváte se, s kým uděláte business? Zajímáte se o rozvoj podnikání v Evropě?

Pak by vás mohlo zajímat toto prohlášení britského premiéra Davida Camerona během konference v Londýně.Cameron Londýn

Cituji deník The Guradian

"Europe today accounts for just over 7% of the world´s population, produces around 25% of global GDP and has to finance 50% of global social spending. To the vast majority of the emerging economies, the idea of a welfare system that incentivised people not to take a job would be regarded as national stupidity."

Myslím si, že premiér chtěl situaci popsat asi tak, že nemá smysl koncentrovat se především na umírající evropský kontinent, ale na globální business, kde jsou obrovské příležitosti.

Británie se chce do tří let dostat mezi 5 nejlepších zemí světa, kde podnikat a jedničkou na Evropském kontinentu. Dnes je v první desítce. Bude zajímavé sledovat tento vývoj.

Premiér David Cameron toho chce dosáhnout za pomocí změny v daňovém zatížení firem a zlepšením infrastruktury.

Ve své řeči také poukázal na špatné školství, které se má zaměřovat více na globální trh, než na anglickou výslovnost a algebru. Také se opřel do zdejší byrokracie a růstu cen exportovaných produktů. Po tomto velmi otevřeném prohlášení se těším na G8.

Pak uzavřel:

"This is how our country thrives – when we lead, when we strive to be more than the sum of our parts, the small island with the big footprint in the world – and that´s the way it must stay."

Zní mi to takto: jestliže je Británie malou zemí, co do rozlohy v porovnání s jinými zeměmi, měla vždy velký vliv a tak to musí být, i když už dávno nejsme tak silní, jak jsme bývali. Toto není doslovný překlad, ale po přečtení celého článku, mi to takto vyznělo.

V Británii podnikám přibližně 4 roky a zdejší systém se mi zdá již dnes na velmi vysoké úrovni, kde rozvíjející firma dostane veškerou podporu prostřednictvím různých infolinek a také seminářů, kde se můžete setkat s investory. Hlavně zdejší úřady malým firmám neházejí klacky pod nohy, ale spíše jim pomáhají, takové jsou mé dojmy.

Celý článek najdete zde >>

Adam Wojnar

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Blog.

Naplánuj si cestu: