Britové bez imigrantů vymřou. Politici neřekli celou pravdu

Přečti si další tipy z kategorie Vše o BREXITu

Britové potřebují lidi. Špatně si to přiznávají, ale bez imigrantů by neměl kdo pracovat na důchodce. Čím to, že Britové nemají dostatek svých lidí?

Jde o klasický případ vyspělé země a netýká se to pouze Velké Británie, ale také Německa, Itálie nebo například Japonska, kde se odhaduje pokles tamních obyvatel o více než 20% do roku 2050.
Pokles obyvatel je noční můrou každé vlády, protože klesá porodnost a tím pádem i lidi v produktivním věku, zatím co těch, je hodně, protože šlo o silné poválečné ročníky s vysokou porodností.

Práce v Anglii. Zkušenosti zákazníků >>
Podíl pracujících a nepracujících v Británii je 3,5. Tento podíl se dostal na tuto hranici z 5,5 z doby před rokem 2000. To je známka toho, že Britové potřebují imigranty jako sůl.
Průzkum ukázal, že jde o číslo 225 tisíc lidí ročně. Dnes je toto číslo kolem 250 tisíc. V roce 2016 šlo o více než 300 tisíc lidí každý rok ze zemí EU (necelá polovina) a mimo EU.
United Nations dokonce přišel s kalkulací, že Britové budou potřebovat dlouhodobě 1 milion nových lidí v produktivním věku doplnit odjinud, aby dosáhli poměru 3,5, který měli před lety.

Brexit také způsobil odliv lidí do svých zemí, to má za následek vysoký počet pracovních míst skoro ve všech oblastech Velké Británie.
Jak to ale bude vypadat po Brexitu, na jaře 2019, zatím nikdo netuší. Ale jedno je jasné, bez imigrantů Britové budou pomalu vymírat a připojí se tím k zemím jako Německo nebo Japonsko.

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Vše o BREXITu.

Naplánuj si cestu: