Británie, EU a Brexit - Co je nového, březen 1/2

Přečti si další tipy z kategorie Vše o BREXITu

Finanční centrum v Londýně oslabuje, NHS má málo zaměstnanců a Španělsko podporuje odtržení od Británie. Do toho ještě imperiální jednotky a modré pasy :)

Brexit přinese oslabení Londýna jakož to finanční mocnosti Evropské Unie. Zdravotnictví (NHS) přichází o tisíce zaměstnanců, kteří pocházejí ze zemí EU.  Přes 17,000 zdravotníků, včertně doktorů a zdravotních sester opustilo Británii minulý rok. Jde o rekorní počet lídí. Kdysi to bývalo okolo 12,000 lidí ročně. Samozřejmě pracovníci nejdou jen z Británie domů, ale také opačným směrem.

Vše o Brexitu, co jste nevěděli, najdete zde >>

Španělé podporují skotskou nezávislost na Británii a Britové mají rádi své modré pasy, které měli před vstupem do EU a imperiální jednotky, kterých se tak těžko zbavovali.

EU prosazuje, aby Britové přijali nejdříve podmínky, ze kterých EU nechce ustupovat, to je mimo jiné volný pohyb osob mezi EU a Británií. Sílí tlaky, například ze strany NHS, aby se vláda už konečně vyjádřila, co bude s pracovníky z EU, kteří jsou nyní v Británii. Zaměstnavatelé potřebují tyto pracovníky, protože je v tuto chvíli není možné nahradit nikým jiným. 

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Vše o BREXITu.

Naplánuj si cestu: