BREXIT. Jak se Britové chovají k Čechům?

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Vystoupení Británie z Evropské Unie, nebo-li BREXIT, ovlivnil celou Evropu. Ovlivnil Čechy a Slováky, kteří tam žijí nebo se na svou cestu teprve chystají.

BREXIT ovlivnil především samotné Brity

Všichni jsme lidi. Objevují se zprávy v televizi, že vznikají nepokoje. Objevují se články v novinách o tom, jak imigranti z Evropy berou práci Britům.

Je tomu smutné přihlížet. Britové imigranty potřebují. Nebudou umývat nádobí a pracovat v gastronomii nebo na stavbách je celkově neláká. Nebo také nebudou pracovat v továrnách nebo na podobných místech. Jde celkově o nafouknutou bublinu. Nikdo nebere Britům práci. To si ujasněme hned na začátek.

Ne že by se nic nedělo. Nenávist není ale Britská věc. Tohle není v žádném případě britská mentalita.

Od roku 2004 mám zkušenosti s životem a prací v Anglii. V té době jsem vyjel do Anglie, během několika let vyměnil 12 prací, 10 krát se přestěhoval a poznal za tu dobu hodně skvělých lidí.

Minimální mzda v Británii roste každý rok >>

Média a populisti

Zaznamenal jsem, že Britové se změnili. Respektive se změnilo vnímání lidí z Evropy. Média dělají svou práci. Prodávají senzaci, pobuřují většinu národa a populisti se chtějí ujmout kormidla.

Bohužel to do jisté míry zabralo. Britové mají dnes větší předsudky. Je to škoda. Tak skvělý národ se nechal pobláznit. Všichni jsme jen lidi.

Lidi, které v Británii znám, jsou skeptičtí ohledně BREXITu. Nevěří, že vystoupení z Unie Británii prospěje.

Mě ale mrzí, že se lidi nechali zblbnout médii. Británie zažije divoké doby v nejbližších několika letech.

Je ale předčasné dělat závěry. Lisabonská dohoda ještě nebyla spuštěna, takže minimálně dva roky se nic většího dít nebude. Pak ukáže čas. Nyní je přes to všechno stále příležtost do Británie vyjet bez jakýchkoli omezení.

Za dva roky to nemusí být tak jednoduché.

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: