Bojíte se létání či výšek? Jeďte za prací do Británie autobusem

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Patříte-li mezi velkou skupinu lidí, kteří se bojí výšek a tím i letecké přepravy, rozhodně se nenechte odradit od cestování za prací do světa! 

Do Anglie se sice trochu zdlouhavě, ale přece jen bezpečně, pohodlně a bez stresu dostanete i autobusem.

Jízdenky ze všech koutů České republiky

Pravidelné autobusové linky mířící z Čech do Británie startují z různých našich měst. Nemusíte se bát, že budete muset odjíždět např. pouze z Prahy. Najdete spoje ze Zlína, České Třebové, Zábřehu, Pardubic, Havířova, Hranic, Brna…autobusem do Anglie

Informujte se předem na množství (váhu) batožiny, kterou máte v ceně jízdenky a kolik budete připlácet v případě, že budete mít věcí víc. Vyhnete se tak nemilému překvapení před cestou.

Značně ušetřit můžete, pokud si pořídíte jízdenku s větším předstihem. Kupříkladu měsíční nákup předem přináší úsporu téměř 50% původní ceny jízdenky! Dávejte však pozor na to, co hrozí, pokud neodcestujete, jaká část cestovného vám bude vrácena… Využít můžete i jiných slev, např. pro osoby do 26 let, držitele ISIC či EYCA karet. Výhodná nabídka na vás čeká, i pokud si koupíte jízdenku zpáteční, ať už s otevřeným datem zpáteční cesty, nebo s pevně daným termínem.

Jak si zajistit letenku levně a bezstarostně >>

Výhody cestování autobusem

I když je cesta autobusem do Anglie dlouhá, pro některé může být příjemnější, než ta letecká. V průběhu jízdy se můžete v klidu, o samotě psychicky připravovat na to, co vás v Anglii čeká. Někdo se v buse ještě doučuje slovíčka, mnoho lidí se seznámí a budete-li mít štěstí, můžete potkat někoho, kdo bude žít poblíž a s kým se můžete vídat.

Seznámíte-li se s někým, kdo už je “kovaný“ životem v Anglii, může vás povzbudit, říct vám své zážitky ze začátků, poradit, na co se připravit, na co si dát pozor. Na druhou stranu, seznámíte-li se s nováčkem ve stejné situaci, jako vy, budete se cítit lépe, protože budete vědět, že v tom nejste sami.trajektem do Anglie

Trajekt a vše s ním spojené

Let je bezesporu velký zážitek, ale i plavba velkou přepravní lodí stojí za to! Pojedete-li trajektem, čeká vás nalodění, pár hodin na palubě obrovské lodi se spoustou obchůdků, hernami, kavárnami, ale i přišroubovanými lavicemi a spoustou dalších zajímavých věcí, které jen tak neuvidíte.

Ať už nechcete do Anglie letět z jakéhokoli důvodu, i tak si můžete cestu vychutnat. Vezměte si zajímavé čtení, hudbu, PC a užijte si příjemný relax před tím, než vklouznete do života v rychlejším stylu, plného mnoha překvapení a nových adrenalinových, nezapomenutelných zážitků...

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: