Anglie, není to nemožné. Zkušenost Franty Hrdličky

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Mohu začít se slovy, začátky jsou těžké. Ale spíš bych řekl, že začátky rozhodně nejsou lehké, ale není to nemožné. 

Hurá do Světa využilo už přes 650 klientů. Změnilo jim to život. Práce a ubytování v AngliiJá od Huradosveta dostal dle mého slušný servis. Co jsem slyšel, že někdo měl problémy vybavit si bankovní účet, někdo zas týdny i měsíce čekal na práci. To se mi naštěstí nestalo.

Po příjezdu (ano byl sem takovej masochysta že jsem si dal cestu do Anglie busem) a to teda už nikdy víc. Teď raději využiju let. Cenově je to paradoxně i levnější když si člověk zabookuje let s dostatečným předstihem. Dále Nino jsem měl zařízenou zchůzku ještě před odjezdem z ČR, bankovní účet vybaven asi do tří-čtyř dnů po příjezdu to už si uplně přesně nevybavuju a práci vím že jsem dorazil 25/10 a 27/10 už sem šel na Trial shift (zkušební směna) do kuchyně, jako KP, čiže umźvač nádobí. Tam jsem vydržel 4 měsíce, ale nebylo to zrovna dle mých představ tak jsem si začal hledat něco nového.

Prostuduj si zkušenosti dalších lidí, kteří se dostali do Manchesteru >>

Přes indeed.co.uk jsem našel agentůru anglickou, která nabírala do warehousu na balení kosmetiky - zde jsem pod touto agentůrou pracoval asi 6-7 měsíců a nyní jsem již na contract pod danou firmou a dokonce i na vedoucí pozici. Takže se zde v UK uchytit dá, ale samozřejmě že člověk taky pro to něco musí udělat.

Od Hurá do Světa jsem se přestěhoval s kamarády, a pronajali sme si barák sami na sebe. Já jsem rozhodně odcházel za dobře a opravdu mám s Huradosveta.cz pozitivní zkušenost. Rozhodně mi to hlavně ze začátku, kdy člověk netuší co a jak hodně pomohlo, že jsem měl kam se obrátit. Po roce už člověk tady si vyřídí vše sám, práci, bydlení apod. Ale neříkám, že třeba do budoucna se ohledně bydlení na Vás opět neobrátím.

40% českých domácností na pokraji chudoby? >>

Dále pár řádku proč zrovna do Anglie a Manchester. No upřímně mně bylo fuk kam do Anglie pojedu, ale angličtinu jsem měl celkem dobrou, že jsem byl schopen se domluvit. Samozřejmě ten začátek vůbec si zvyknout na akcent v Manchu a ještě na jejich slang neni sranda, ale opět asi spíš jde o čas. Co se jídla pití týče, piva sem se nevzdal ani tu. Asi našinec ze začátku bude remcat na to co to tu točí a hlavně jak. Ale jde jen o zvyk.

Platově je to tu rozhodně lepší než v ČR, i z minimálky 7,20/hod se dá slušně vyžít. (přes 40,000 Kč měsíčně)

Na závěr i bych podotknul, že je to tu slušná odtučňovací kůra :-) v ČR jsem dělal office work takže sedavá práce ke snídani ideálně 3 světlý rohlíky a 30 dkg vlašáku apod. což jsem zde od základu změnil a skoro 50 kilo za ten rok tu ztratil :-) 

Jestli tyhle řádky někomu něco dají nebo ne nevím, každopádně já svého rozhodnutí nelituju, že jsem sem odcestoval a zatím mne nic zpátky do ČR neláká.  Na dovolenou jo, ale na trvalo zas zpět - no moc tomu nedávám.

Fanda z Manchesteru

klient Huradosveta.cz

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: