Skvělou možností, co dělat po škole, je vycestovat za prací do Anglie

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Dodělali jste letos střední školu a nevíte, co dál? Najít práci není v Čechách příliš jednoduché, zvláště pro absolventy ne. Pokud se vám nepodaří najít zaměstnání, nebo nejste spokojení s tím, co umíte, můžete si vyjet rozšířit znalost jazyků a třeba i praxe ze školy do světa.

Dobrou volbou je práce ve Velké Británii. Naučíte se anglický jazyk, což bude dobrý vklad do budoucna, získáte praxi v práci, kterou budete dělat a tu pak můžete využít v ČR, navážete spoustu známostí a třeba i dobrých přátelství a nadobudete neocenitelné zkušenosti.

Co můžete po škole v Anglii dělat

Nabídka prací je různá. Záleží na vašich představách a také na tom, co umíte. Ideální by samozřejmě bylo dělat práci, kterou jste se učili ve škole, se kterou máte alespoň malou praxi. Ne vždy je to však možné hned od začátku, kdy zavítáte do UK.

Dobrý je postup, kdy přijmete práci jednodušší, kupříkladu v gastronomii a po aklimatizaci, zlepšení jazyka a seznámení se s celkovým prostředím, začnete hledat práci plně dle vašich představ v jakémkoli jiném oboru.

Zelenou mají např. kuchaři, zahradníci, obsluha v restauracích, pomocníci v kuchyních, pracovat můžete i v obchodech, zábavních centrech, barech, hotelích, v různých službách… Najdete-li dobrý kolektiv, bude se vám v práci jistě líbit, i když bude třeba mimo váš obor.

Jazyková bariéra a vy

Je potřebné, abyste uměli anglický jazyk na komunikativní úrovni. Jde o vaši bezpečnost, možnost domluvit se jak se zaměstnavatelem, tak při běžném životě. V našich školách dnes v 99% probíhá výuka angličtiny, proto to jistě nebude problém. Pokud byste však přece jen jazyk ze školy neuměli, začněte se rychle učit.

Téměř všichni však při příjezdu do Británie zažijí počáteční nesnáze a nelehkou zkoušku s dorozumíváním se. Nesmíte se nechat odradit, je to běžné pro všechny a vydržíte-li pár týdnů či měsíců, máte vyhráno!

Ubytování

Možnost bydlení v Manchestru či jinde v Anglii je široká. Veškeré bližší informace o ceně, druzích ubytování, upozorněních na co si dát pozor… najdete zde.

Jednejte rychle a již za pár týdnů můžete pracovat v Británii, vydělávat si peníze a pracovat na své lepší kariéře, stejně jako spousta jiných odvážných a spokojených krajanů.

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: