40% českých domácností na pokraji chudoby

Přečti si další tipy z kategorie Život v Anglii

Česká Republika je stát, kde je jeden z nejnižších rozdílů mezi chudými a bohatými. A to se mi líbí. Dokonce tady není ani tak hrozná chudoba, jako je v Africe a to je také dobře.

V Česku žije mnoho lidí, kteří žijí na hranici chudoby a těch je hodně. Jde o 40% domácností

U nás se jako hranice chudoby počítá příjem10220 Kč měsíčně, pokud jde o jednotlivce. Jestli jde o dva dospělé, pak je to 15330 Kč měsíčně.

Je mnoho lidí, které dělí jen pár stovek korun od toho, aby se propadli na samotné dno sociálního života v naší zemi. O tom statistiky ale mlčí. Jde o lidi, kteří se nevejdou do radaru statistického úřadu, protože jsou už nad hranicí chudoby.

Takže my jsme země, která má jako jedna z nejvíce v Evropě lidí, kteří jsou pár korun nad hranicí chudoby. A o těch se nemluví.

OKD krachuje a propouští

Moc tomu nepřidají ani problémy v moravskoslezském regionu, kde těžební společnost na těžbu uhlí OKD krachuje a propouští lidi. Nepřidá tomu ani to, že OKD je vlastníkem 40 tisíc bytů, které pronajímá lidem hodně draho a tím je možné, že zneužívá své dominantní postavení na trhu. Na OKD byty se proto chystá trestní oznámení.

Minimální mzda v Británii roste každý rok. Kolik si můžeš vydělat právě ty? >>

Výdělek 40 000,- Kč měsíčně hrubého? Proč ne

Na druhou stranu si vezmi, že ve Velké Británii je minimální mzda £7,20 na hodinu. Bavíme se v hrubém, ale odvody ze mzdy, když vyděláváš minimální mzdu, jsou velmi nízké. Při práci 40 hodin týdně se bavíme o přibližně 15 procentech odvodů z hrubé mzdy a to není špatné.

Mzda v Británii roste každý rok
Jestli ti je 25 let a více, pak je tvá minimální mzda 7,20 na hodinu, to je 230 Kč. Při práci na plný úvazek to dělá přes 40 000 Kč měsíčně a to už není vůbec špatné. Je to výdělek, který by mnoho lidí v ČR mohlo závidět.

Ano, v Anglii jsou vyšší náklady na život. Ale ze svých 14 letých zkušeností s životem v Anglii vím, že s tímto výdělkem se dá žít, ne jen přežívat.

Vše, co jste nevěděli o BREXITu. Jak se tě to týká? Vysvětlení >>

Práce a život v Anglii sebou nesou úskalí

Člověk se odloučí od rodiny, přátel, známých a známého prostředí. Všechno je nové a funguje jinak. A to se nebavíme ještě o jazyku nebo jiném podnebí.

I přes to všechno jsem ale přesvědčen a věřím v to, že život v Anglii může ulehčit. Navíc poznají jinou kulturu, naučí se anglicky a otevřou si nové obzory a poznají spoustu nových lidí. Podle mého, životem a prací v zahraničí člověk nemůže být ztratný.

Já nemám zájem na tom, abych ti tady za každou cenu se snažil prodat bydlení u naší agentury a pomoc s prací. Nemusíš ani využít naší pomoci v Manchesteru. Díky investicím jsem zabezpečen. O mě tady vůbec nejde. Chci pomoct krajanům, kteří cítí, že se potřebují posunout dále a doma jim to moc nejde, to je to, co mě žene kupředu.

Pro koho je cesta do Anglie?

Život a práci v zahraničí by si měl vyzkoušet úplně každý. Protože to znamená růst osobnosti a ještě se slušným výdělkem. Jestli se mnou souhlasíš, sdílej toto video a dej like. Jestli máš dotaz, napiš pod video na YouTube do komentů. Na každý koment osobně odpovídám.

Adam Wojnar

 

Líbí se ti článek? Podpoř nás:

Přečtěte si další rady a tipy z kategorie Život v Anglii.

Naplánuj si cestu: